Sklejki na podłogę.

Już na początku XX wieku sklejka została doceniona jako materiał na podłogę. Do II wojny światowej był to powszechnie stosowany element podłóg. Ze względu na rozwój PCV (PVC) zastosowanie sklejki w przemyśle podłogowym znacznie zmalało. Jednak po pewnym czasie nieobecności ten materiał drewnopochodny wrócił do łask. Praktyczne, kosztowe i wizualno-estetyczne zalety zadecydowały, że obecnie sklejka wypiera drewno z przemysłu podłogowego.

W zależności od stopnia zaawansowania domowego majsterkowicza istnieją różne rodzaje sklejki, jakie można wykorzystać do położnia jej na podłodze. Możemy mieć podłogę w kolorze drewna, malowaną lub bejcowaną. Oczywiście każdy może pomalować lub polakierować sklejkę we własnym zakresie, a nie lubiący dodatkowej pracy mogą wybrać sklejkę malowaną lub lakierowaną. Osoby lubiące zrobić wszystko własnymi rękoma mogą pokusić się o wybór sklejki nieszlifowanej.

Sklejka lakierowana

Sklejka brzozowa lakierowana

Ten wpis został opublikowany w kategorii budownictwo, sklejka i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.